Gydytojas, valantis savo rankas prieš operaciją

Su hospitalinėmis infekcijomis galima kovoti laikantis rankų higienos

Geriausias būdas kovoti su hospitalinėmis infekcijomis – tai pagerinti rankų higieną. Toliau pateikiamuose straipsniuose galite pasiskaityti išsamiau apie hospitalines infekcijas ir kaip jų išvengti.
 
Šiais laikais hospitalinės infekcijos vis dar yra didelė problema ligoninėse ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose. Kiekvienais metais milijonai pacientų visame pasaulyje užsikrečia hospitalinėmis infekcijomis, kurios sukelia komplikacijų ir kelia grėsmę gyvybei. Pasekmės sunkios, nes šios infekcijos sukelia fizinį skausmą, lėtina sveikimą ir kartais būna mirtinos. Hospitalinės infekcijos visuomenei kainuoja labai brangiai, todėl daug institucijų siekia jas suvaldyti, viena iš jų yra Pasaulinė sveikatos organizacija.
 
Remiantis PSO, efektyviausias kovos su hospitalinėmis infekcijomis būdas yra rankų higiena. Kaip sveikatos priežiūros profesionalas, jūs neabejotinai suprantate rankų higienos svarbą. Tyrimai rodo, kad geriausiai rankų higienos laikosi slaugytojai. Tačiau užtikrinti, kad visi darbuotojai rūpintųsi rankų higiena, ne visada paprasta. Jums gali prireikti pagalbos praktiškai įgyvendinant geros rankų higienos procedūras. Be to, kalbant apie lankytojus ir pacientus, jiems dažnai trūksta informacijos apie rankų higienos svarbą. 
 
Rūpinantis gera rankų higiena ligoninėse, reikia nustatyti rizikos zonas ir imtis prevencinių priemonių, kurios gali sumažinti infekcijos plitimo riziką.
 

Faktai apie hospitalines infekcijas

Hospitalinė infekcija – tai tokia infekcija, kuria užsikrečia ligoninėje ar kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje gydomas pacientas, kuria nebuvo užsikrėtęs hospitalizacijos metu. Hospitaline infekcija pacientai gali užsikrėsti bet kokioje aplinkoje, kur jie gydomi, infekcija gali pasireikšti ir išrašius pacientą iš gydymo įstaigos.

SustainabilitySteps_3200x1000.jpg  


Kaip užkirsti kelią hospitalinėms infekcijoms

Dar niekada nebuvo taip svarbu saugotis hospitalinių infekcijų. Remiantis PSO, visame pasaulyje sutariama, kad reikia skubiai spręsti vis didėjančią atsparumo antibiotikams problemą. Sveikatos priežiūros srityje veiksminga infekcijų prevencija ir kontrolė yra tas sprendimas, kur rankų higiena turi lemiamą reikšmę. Kalbant apie hospitalinių infekcijų prevenciją, be užtikrintos prieigos prie rankų dezinfekantų ir plautuvių, taip pat labai svarbu turėti informacijos apie tai, kada ir kaip rūpintis rankų higiena.
 
Neseniai atliktos apklausos duomenimis, 8 iš 10 sveikatos priežiūros specialistų norėtų labiau rūpintis savo rankų higiena. Tai mums rodo, kad slaugytojai ir gydytojai supranta savo vaidmenį siekiant išvengti ligų ir infekcijų plitimo, taip pat jų įsipareigojimą rūpintis pacientų sveikata. Mes, kaip daugelio higienos produktų ligoninėms tiekėjas, norime padėti sveikatos priežiūros specialistams siekti dar geresnės rankų higienos.