Kokia jūsų mėgstama spalva?

Spalvos veikia žmonių nuotaiką ir elgesį. Ir nors restorane yra daug veiksnių, nuo kurių priklauso geras svečio įspūdis, spalva yra lemiamas veiksnys. „Tork“ pasinaudojo smegenų bangas matuojančia įranga, kad sužinotų, kaip svečiai reaguoja į skirtingas spalvas – tai ne tik įkvepia, bet ir priverčia susimąstyti.
what-is-your-colour-macarons-800x300.jpg


Spalvų eksperimentas restorane

16 svečių dėvėdami smegenų bangas fiksuojančią įrangą pabuvojo 8 skirtingų spalvų aplinkoje. Visi restorano įrankiai ir visa aplinka buvo vienos spalvos – nuo sienų ir grindų iki baldų ir stalo reikmenų. 


Kiekvieną kartą eksperimento dalyvių buvo prašoma paragauti gėrimo ir suvalgyti mažytį makaruną. Vaišės visur buvo tokios pat, išskyrus jų spalvą, kuri atitiko supančią aplinką. Kiekvienoje aplinkoje buvo matuojama smegenų veikla ir širdies ritmas, užduodami klausimai dalyvių reakcijai nustatyti. Visi bandymo duomenys buvo išanalizuoti ir sukurtas kiekvienos spalvos profilis.

what-is-your-colour-macarons-800x300.jpg

Aštuonių skirtingų spalvų, bet tokio pat skonio makarunai eksperimento metu buvo pateikti skirtingų spalvų aplinkoje.

„Getė pirmąją spalvų teoriją sukūrė 1810 metais. Mes nesiekiame sudrebinti esamos teorijos pamatų, o tiesiog papildyti ją naujomis įžvalgomis apie spalvas, ypač susijusiomis su restoranų aplinka“, –

sako Catherine d'Hubert, „Tork“ tradicinių stalo servetėlių Europos asortimento vadovė.

Raskite savo spalvą!

Rezultatai virto spalvų rekomendacijomis jūsų restoranui