Moters rankos iš arti

Infekcijų kontrolė ilgalaikės priežiūros įstaigose

Ilgalaikės priežiūros įstaigose labai svarbu stabdyti infekcijų plitimą. Toliau pateikiamuose straipsniuose skaitykite, kaip identifikuoti riziką keliančias situacijas ir jų išvengti.
 
Žinoma, kad senyvo amžiaus žmonės, sergantieji lėtinėmis ligomis ir tam tikrų rizikos grupių pacientai greičiau užsikrečia infekcijomis ir lėčiau sveiksta po ligų. Vyresnių žmonių imuninė sistema gali būti nusilpusi, todėl išauga komplikacijų ir susijusių ligų rizika. Kai žmonės gyvena arti vienas kito ir kartu leidžia laiką bendrose patalpose, kaip įprasta slaugos namuose, atsiranda didelė infekcijų plitimo rizika. 
 
Suprantant, kad ilgalaikės priežiūros įstaigose infekcijos lengvai plinta tarp žmonių, labai svarbu nustatyti situacijas, keliančias kryžminės taršos riziką. Nustatę tokias situacijas, galime kurti ir įgyvendinti geros rankų higienos strategijas, kurios padės mažinti infekcijos riziką. Ilgalaikės priežiūros įstaigose yra kelios tikslinės grupės, kurias reikia informuoti apie geros rankų higienos svarbą. Tai yra gyventojai, sveikatos priežiūros specialistai ir lankytojai – visi turi rūpintis ilgalaikės priežiūros įstaigose gyvenančių žmonių saugumu. 
 

4Moments_WHO_800x500.jpg  


Infekcijų kontrolė ilgalaikės priežiūros įstaigose – PSO 4 rankų higienos taisyklės 

Ilgalaikės priežiūros įstaigų gyventojų infekcijos yra dažnos, reikalaujančios daug išteklių ir siejamos su dideliu mirtingumu. Ypač prižiūrint senyvo amžiaus žmones, infekcijų plitimas sukelia daug problemų. Daugelio gyventojų imuninė sistema nusilpusi, jie patiria įvairių kitų ribojimų dėl savo amžiaus, todėl jie mažiau atsparūs infekcijoms. 
 
Ilgalaikės priežiūros įstaigose infekcijų ir mikroorganizmų plitimo rizika aukšta. Taip yra dėl daugybės priežasčių, viena iš jų – buvimas atviroje aplinkoje, kurioje intensyviai kontaktuoja prižiūrėtojai, lankytojai ir gyventojai. Todėl slaugos namuose taikomos atsargumo priemonės dažnai labai priklauso nuo individualių iniciatyvų ir darbuotojų išmanymo.
 
Siekiant išvengti praradimų, tiek fizinių, tiek finansinių, kuriuos gali sukelti infekcijų plitimas ilgalaikės priežiūros namuose, svarbu tą plitimą stabdyti. Viena iš svarbiausių priemonių siekiant užkirsti kelią infekcijoms ilgalaikės priežiūros įstaigose yra tinkama rankų higiena. PSO parengė 4 rankų higienos taisyklių instrukciją slaugos namams: Valykite rankas 1) prieš liesdami gyventoją; 2) prieš pat atlikdami švaros / aseptinę procedūrą; 3) iškart po procedūros, kurios metu buvo sąlyčio su kūno skysčiais rizika ir 4) palietę gyventoją arba jei kontaktas buvo nutrauktas.
 
Mokydami higienos lankytojus ir darbuotojus, pasirūpindami, kad muilas, vanduo arba dezinfekantai būtų lengviau prieinami, užtikrinsite geresnę rankų higieną ir sumažinsite infekcijų plitimo ilgalaikės priežiūros įstaigoje riziką. 
 
Žinome, kad prižiūrėdami senyvo amžiaus žmones, kartu turite rūpintis ir jų gerove bei specifiniais poreikiais, susijusiais su odos priežiūra. Nors dezinfekavimo produktai veiksmingi, tačiau švelnus muilas, rankų kremai ir kiti jautriai odai skirti produktai puikiai papildys jūsų priežiūros priemonių arsenalą ir parodys, kad jūsų įstaigos gyventojai jums rūpi. 
 
Pasiruošę imtis priemonių ir pagerinti rankų higieną savo ilgalaikės priežiūros įstaigoje? Susisiekite su bet kuriuo mūsų komandos nariu.
 
 

Rekomenduojami produktai