Sepsio prevencija

Sepsio prevencija

Mūsų pateikiami faktai ir patarimai skirti padėti jums gerinti suvokimą apie rankų higienos svarbą ir žaizdų priežiūrą siekiant sumažinti sepsio riziką.
Išsaugokite žmonių gyvybes gerindami supratimą apie sepsį
Kartais neteisingai vadinamas kraujo užkrėtimu, sepsis yra gyvybei pavojinga paciento kūno reakcija į anksčiau atsiradusią infekciją.  Kasmet sepsis nusineša apie šešis milijonus gyvybių. Tai dažniausia mirties nuo infekcijos priežastis, dažnesnė nei širdies smūgis.   Faktiškai sepsis prisideda prie trečdalio ligoninėse ištinkančių mirčių.    Tačiau sepsio išvengti galima, ir pirmas svarbus žingsnis siekiant išsaugoti žmonių gyvybes yra supratimo apie šią būklę žinojimas.
 
Galvokite apie higieną. Vykdykite prevenciją. Rūpinkitės pacientais
Siekdama padėti sveikatos priežiūros specialistams sumažinti infekcijų ir sepsio atvejų kiekį, „Tork“ sukūrė lengvai įsimenamą kvietimą veikti 3 žingsnių forma; Galvokite. Veikite. Rūpinkitės.
 
Galvokite: Prieš pradėdami kasdienes procedūras, stabtelėkite ir prisiminkite prevencinės higienos rekomendacijas, pavyzdžiui, PSO nurodytas 5 rankų higienos taisykles ir pooperacinės žaizdų priežiūros arba jūsų įstaigos antimikrobinės saugos taisykles.
Veikite: Imkitės reikalingų priemonių užtikrinti higieną, mažinančią infekcijų ir sepsio riziką, pavyzdžiui – dezinfekuokite rankas prieš paciento priežiūrą ir po jos, kruopščiai stebėkite, ar paciento žaizdoje neatsirado infekcijos, patikrinkite jo skiepų istoriją.
Rūpinkitės: Po atitinkamos intervencijos toliau prižiūrėkite pacientą saugioje aplinkoje.