Contek 1 Rectangle.jpg

„Negalime toleruoti net menkiausio pūkelio!“

Rašalas, dažai ar chemikalai: nesvarbu, kas vežama vidutinės talpos konteineriu (IBC), kai „CtONTek IBC-Service GmbH“ baigia savo valymo darbus, visi likučiai turi dingti be pėdsakų.

Wolfgang Kuhn kiekvieną pūkelį vertina kaip priešą. Jo užduotis – valyti netoleruojant jokių nešvarumų. Prieš 20 metų jis įsteigė „CONTek IBC-Service GmbH“, kuri gamina ir tiekia vidutinės talpos konteinerius (pakartotinio naudojimo konteineriai pavojingiems kroviniams vežti), ir po panaudojimo prieš grąžinant klientams išvalo. Iš tikrųjų, tai gana paprastas verslo modelis. Tačiau 1995 m., kai Kuhn ir jo partneris įsteigė įmonę, rinkoje nebuvo nieko panašaus. Tada jis dar dirbo spaustuvių dažus gaminančioje įmonėje. „Supratau, kad rinkoje nebuvo nė vienos įmonės, kuri iš vienų rankų siūlytų IBC gamybos, valymo ir transportavimo koncepciją.“ Kuhn pastebėjo nišą rinkoje ir įsteigė „CONTek“, teikiančią visas šias paslaugas. Jam šypsojosi sėkmė. 
 
Šiandien kiekvieną dieną į Elriche, Tiuringijoje, įsikūrusį fabriką atvežama maždaug 150 didelės talpos plieninių konteinerių, kur jie išvalomi ir paruošiami kitam transporto užsakymui. Kiekviename konteineryje telpa maždaug 300–1 200 l skysčio, pastos ar birių medžiagų. Automobilių pramonėje panaudotuose konteineriuose dažnai lieka dažų, o po spausdintuvų vežimo – kilogramai rašalo. Tačiau, kad ir kas būtų viduje, „CONTek“ darbas yra visiškai ir laiku pašalinti bet kokius likučius. „Jeigu kurio nors mūsų klientų gamybos linija veikia naktį, tuomet reikiamus konteinerius savo kieme jis tikisi turėti jau kitą rytą“, – aiškina Wolfgang Kuhn. Todėl mūsų fabrikas Elriche valo 24 val. per parą, šešias dienas per savaitę.  
 
Atlikus pirminę patikrą, ar nėra mechaninių pažeidimų, panaudoti konteineriai įrenginiu išvalomi sudėtingu procesu. Galiausiai rankiniu būdu atliekamas baigiamasis valymas naudojant specialias šluostes. Visas šį darbą atliekantis personalas žino, koks tai atsakingas darbas. „Pavyzdžiui, rašalo ar tepalo likučiai konteineryje užterš visą vėliau vežamą dažų siuntą. Tada automobilių gamintojui gali tekti sustabdyti visą gamybos liniją“, – užduotį apibūdina Kuhn. „Kiekviena sekundė, kurią gamybos linija nedirba, lemia milžiniškas sąnaudas dėl prastovos. Todėl savo klientams garantuojame, kad išvalytuose konteineriuose visiškai nelieka nei pūkų, nei pluošto, tepalų, silikono, riebalų, alyvos ar dažų likučių.“ Vieno IBC valymas paprastai užtrunka 1–7 valandas, nelygu turinys ir užterštumo lygis. 
 
Siekdama optimizuoti rankinio valymo procesą, 2011 m. įmonė pradėjo ieškoti alternatyvos medvilninėms šluostėms, kurios iki tol buvo naudojamos baigiamajam valymui atlikti, nes jos negarantavo tobulo rezultato nepaliekant pūkų. „CONTek“ išbandė įvairiausias valymo šluostes; po išsamių bandymų įmonė pasirinko „Tork“ ypač atsparias valymo šluostes. „Tork“ valymo šluostės padėjo mums pagerinti mūsų darbo kokybę nė centu nepakeliant kainos“, – teigia Wolfgang Kuhn. „CONTek“ per metus sunaudoja maždaug 100 000 šluosčių. 100 000 galimybių nesijaudinti dėl pluošto likučių.

„Tork“ valymo šluostės padėjo mums pagerinti mūsų darbo kokybę nė centu nepakeliant kainos

Wolfgang Kuhn

„CONTek IBC-Service GmbH“ steigėjas