EY3A5654.jpg

Naujas panaudotų popierinių rankšluosčių gyvenimas

Jūsų biuro higieninėse patalpose išmesti popieriniai rankšluosčiai yra antrinė žaliava. „SCA“ šiuo metu išbando naują paslaugą – surenka panaudotus klientų popierinius rankšluosčius ir vietoje perdirba juos į naujus higieninio popieriaus produktus.

Infografik-vektor-full.png
 
Daugybė įmonių, ir ne tik gamybos srityje, ieško naujų efektyvaus resursų naudojimo būdų ir pradeda kitaip kurti, gaminti ir parduoti savo sprendimus – iš naujo apgalvojama, kaip produktai vartojami ir kitaip apibrėžiamos perdirbimo galimybės. Tokios koncepcijos, kaip Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslai ir Žiedinė ekonomika, skatina įmones, norinčias išlikti konkurencingomis, dar greičiau kurti inovacijas. 
2016 m. „SCA“ prekių ženklas „Tork“ Vokietijoje ir Nyderlanduose įgyvendino bandomuosius projektus, skirtus patobulinti naują popierinių rankšluosčių naudojimo ciklą. Tai unikali paslauga – panaudotų popierinių rankšluosčių surinkimas iš klientų biurų higieninių patalpų ir jų perdirbimas vietoje į naujus higieninio popieriaus produktus, gaminamus „SCA“ fabrikuose.
 

Klientų reikalavimai skatina veikti

„Higienos aspektu popieriniai rankšluosčiai yra pranašesni už kitus sprendimus, – sako Åsa Degerman, kartu su Sara Lundström dirbanti „SCA“ prekių ženklo „Tork“ atliekų pavertimo ištekliais inovacijų komandoje, ir tęsia:  
„Tačiau daugelyje biurų jie sudaro apie 10–25 proc. bendro atliekų kiekio. Tad nieko keista, kad klientai ieško tvarių popierinių rankšluosčių tvarkymo sprendimų siekdami savo atliekų mažinimo tikslų. Šis faktas formuoja tokio tipo paslaugų poreikį.“
 
Šiuo metu dažniausiai naudojami popierinių rankšluosčių šalinimo būdai yra deginimas, išmetimas į sąvartynus ir kartais kompostavimas. Iki šiol jie nebuvo perdirbami, tad natūralių išteklių panaudojimo daugiau nei vieną kartą galimybės yra didžiulės“.
 

Teigiamas klientų vertinimas

Ši nauja paslauga priklauso nuo partnerių bendradarbiavimo. Paslauga yra novatoriška, pagrįsta bendradarbiavimu su klientais, patalpų priežiūros paslaugų teikėjais ir „SCA“ higieninio popieriaus fabrikais. Kad visa tai veiktų, turi būti sukurta visa atliekų tvarkymo ir higieninio popieriaus gamybos grandinė.
 
Klientų reakcija buvo labai pozityvi. 
„Jie labai patenkinti rezultatu ir šia rūpesčių nekeliančia paslauga, nedidinančia darbo krūvio jų valymo darbuotojams“, – sako Åsa.
2017 m. „SCA“ toliau dirbs su papildomais klientais Vokietijoje ir Nyderlanduose ir toliau tobulins šią paslaugą. 
Šis straipsnis pirmiausia buvo paskelbtas in Shape 1/2017.
 
Jei norite apie šią iniciatyvą sužinoti daugiau, prašom kreiptis į Sara Lundström (sara.lundstrom@sca.com) arba Åsa Degerman (asa.degerman@sca.com). Shape 1/2017.