wheatstalkfield-original.jpg
Bendrieji

Nuo ūkio iki gamyklos - „Essity“ investuoja į tvaraus pluošto technologiją

2019/05/23

Alternatyvaus pluošto pritaikymas namų vartotojų poreikiams ir profesionalios higienos minkštojo popieriaus produktams

„Essity“, pirmaujanti pasaulyje profesionalios higienos ir sveikatos priemonių gamintoja, investuos maždaug 400 milijonų Švedijos kronų į tvaraus alternatyvaus pluošto panaudojimą minkštojo popieriaus produktų gamyboje Mahneimo gamykloje Vokietijoje. Šios investicijos leis bendrovei gaminti aukštos kokybės namų vartotojams skirtus ir profesionalios higienos minkštojo popieriaus produktus iš kviečių šiaudelių – atsinaujinančių išteklių. Šis procesas yra naujovė, kuri sumažins bendrąjį čia gaminamų minkštojo popieriaus produktų gamybos poveikį aplinkai. Numatoma pradėti gamybą 2020 m. antrojoje pusėje.
 
„Siekdami įgyvendinti tvarios veiklos siekius, nuolat įdiegiame naujus gamybos metodus. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip inovacijos gali prisidėti prie tvarios visuomenės principų", – teigia „Essity“ prezidentas ir generalinis direktorius Magnus Groth.
 
Viena iš didžiausių pasaulyje minkštojo popieriaus produktų gamintojų ir didžiausia pasaulyje šviežios medienos supirkėja „Essity“ savo minkštojo popieriaus gamyboje taip pat naudoja perdirbtą pluoštą. 
Kviečių šiaudų stiebai lieka po kviečių grūdų nuėmimo. Nors dalis kviečių šiaudų stiebų naudojami kaip pakratas gyvūnams arba barstomi ant žemės, maždaug apie pusę kviečių šiaudų pasaulyje nėra panaudojami. „Essity“ surinks kviečių šiaudų stiebus iš ūkininkų Manheime ir jo apylinkėse. 
 
Naujas procesas leidžia išgauti minkštąjį popierių, kurio kokybė prilygsta produktui, pagamintam iš šviežios medienos masės
„Essity“ išskirtinėmis teisėmis pasirašė licencinį susitarimą su JAV įsikūrusia įmone „Sustainable Fiber Technologies“ (SFT). Pasaulinis susitarimas suteiks „Essity“ galimybę naudoti SFT „Phoenix Process™“ technologijas, kurios padeda paversti augalinius atsinaujinančius išteklius į masę, tinkamą minkštojo popieriaus produktams gaminti. Popierius, gaminamas iš kviečių šiaudų, yra tokios pat spalvos, minkštas ir stiprus kaip ir iš šviežios medienos masės pagaminti produktai.
 
Kviečių šiaudų naudojimas – didelis tvarumo užtikrinimo privalumas, tai leidžia gerokai sumažinti vandens ir energijos sąnaudas.
 
„Šis procesas „Essity“ leis dalį sertifikuotos šviežios medienos masės pakeisti kviečių šiaudais iš atsinaujinančių šaltinių.  Tai didelė nauda aplinkai, nes proceso metu sunaudojama kur kas mažiau vandens ir energijos. Be to, taip nepanaudotos žemės ūkio gamybos atliekos tampa puikiu nauju minkštojo popieriaus pluošto šaltiniu,” - teigia „Essity“ komercijos direktorius Baltijos šalims ir Suomijai Pierre Rolf Norgren.
 
Dar vienas pavyzdys, kaip „Essity“ siekia prisidėti prie tvarios ir žiedinės visuomenės
Po to, kai iš kviečių šiaudų pagaminama masė, gaunamas atskiras subproduktas - atliekos, kurias galima panaudoti įvairiais būdais, taip užtikrinant didesnį šio ištekliaus panaudojimą. Pavyzdžiui, tai gali būti trąšos ir dirvožemio sudėties gerinimas, tvari alternatyva sintetiniuose produktuose, pramoniniuose ir statybiniuose prieduose naudojamam benzinui.
 
„Essity“ siekia  sumažinti įmonės veiklos poveikį aplinkai iki 33 % iki 2030 metų. Mūsų išplėstiniai tikslai dėl išmetamo anglies dioksido kiekio buvo patvirtinti „Science Based Targets“ iniciatyvos, kuri atitinka Paryžiaus susitarimą dėl poveikio klimatui mažinimo.
 
Šiandien „Essity“ gamina minkštojo popieriaus produktus, skirtus vartotojų ir profesionalių higienos produktų segmentui, maždaug pusė jų gaminama iš šviežio medienos pluošto iš sertifikuotų šaltinių, kita pusė - iš perdirbto pluošto.
 
Papildomos informacijos teiraukitės:
Pierre NORGREN 
Commercial Director Finland & Baltic States
Phone +37069949953
pierre.norgren@essity.com
 
„Essity" 
„Essity" yra pasaulyje pirmaujanti higienos ir sveikatos produktų bei paslaugų įmonė, siūlanti kasdieniam gyvenimui būtinus produktus ir paslaugas, gerinančius žmonių gerovę. Pavadinimas „Essity" sudarytas iš dviejų frazių – svarbiausi elementai (angl. essentials) ir būtinumas (angl. necessities). Mūsų tvarus verslo modelis kuria vertę žmonėms ir gamtai. Pardavimai vykdomi maždaug 150 šalių naudojant pasaulio rinkoje pirmaujančius prekės ženklus TENA ir „Tork" bei kitus įsitvirtinusius prekės ženklus, pavyzdžiui, „JOBST", „Leukoplast", „Libero", „Libresse", „Lotus", „Nosotras", „Saba", „Tempo", „Vinda" ir „Zewa". „Essity" dirba apie 47 000 darbuotojų, o grynosios pajamos 2018 m. sudarė maždaug 118,5 mlrd. SEK (11,6 mlrd. EUR). Centrinė būstinė įsikūrusi Stokholme, Švedijoje. Įmonė įtraukta į Stokholmo „Nasdaq" sąrašą. Daugiau informacijos rasite adresu www.essity.com.

Atgal
Spausdinti Atsisiųsti