OfficeHygiene_ARCH_Original_5200x3500.jpg

Tendencijų ataskaita: Rytojaus biuras

Išmaniai higieniškas, gerai apgalvotas ir lankstus

Protingas biuro erdvės naudojimas
Biurai visame pasaulyje tampa ne tik labiau sujungti, bet keičiasi ir jų išplanavimas. Daugiau kaip 60 % darbuotojų teigia, jog jų biurai per pastaruosius trejus metus bent kartą buvo atnaujinti. Ir nors 15 % iš jų atrado alternatyvius darbo būdus, vis dar dominuoja individualūs kabinetai, kabinos ir atviros erdvės.
 
OfficeHygienet_ARCH_article_300x300.jpgTačiau biurų erdvės pertvarkomos ne tik siekiant mažinti sąnaudas. Vadovybė nori, kad darbuotojai būtų laimingi ir dirbtų produktyviai. Net 65 % darbuotojų sutinka, kad biuro interjeras turi įtakos bendradarbių santykiams, tačiau kokio biuro jie pageidauja? Iš pirmo žvilgsnio, poreikiai atrodo prieštaringi. Nors 47 % biuro darbuotojų teigia, jog norėtų tokio biuro, kuriame patogu bendrauti, tačiau 65 % norėtų tylesnės ir ramesnės darbo aplinkos. „Vienas dydis visiems“ nebetinka: laikui bėgant reikalavimai keičiasi, skiriasi ir pačių darbuotojų poreikiai.
 
„Kurdami biuro aplinką, mes vis geriau suprantame ir galime patenkinti skirtingus poreikius. Anksčiau darbdaviai net nepripažino, jog esama skirtingų poreikių“, – sako Lisa Grape, „White“ interjero architektė, daugiausia dėmesio skirianti interjero ir dizaino tyrimams. 
 
Visa apimantis ir lankstus 
Daugiau nei pusė darbuotojų visame pasaulyje dažnai nerimauja, kad gali užsikrėsti nuo sergančių kolegų, todėl šeši iš dešimties mano, jog dirbdami nuotoliniu būdu, jie būtų sveikesni. Kadangi pereiname prie intensyvesnio biuro erdvės dalinimosi, galima tikėtis, kad sprendimų, leidžiančių darbuotojams aktyviai rūpintis biuro higiena, paklausa tik didės.
 
„Kai žmonės kasdien keičia savo darbo vietą, kartais net kelis kartus per dieną, turime pasirūpinti sprendimais, leidžiančiais nuvalyti klaviatūras ir kitus bendrus biuro paviršius, – sako Ola Sarvik, tarptautinio valymo ekspertų tinklo „Sodexo“ narė, – klientai dabar turės didesnių lūkesčių ir dėl mūsų paslaugų lankstumo.“
 
Biurai tampa vis lankstesni ir geriau pritaikyti įvairiems bendrovės darbuotojų darbams ir užduotims, ieškoma aktyvių sprendimų, užtikrinančių aukštesnę biuro higienos kokybę ir leidžiančių darbuotojams aktyviau patiems kontroliuoti darbo vietos higieną. OfficeHygiene_ARCH_article_300x200.jpg
Laimės tie ūkio vadovai ir paslaugų bendrovės, kurie galės tokių sprendimų pasiūlyti.
 
Šis straipsnis parašytas remiantis 2016 m. „Tork“ biurų tendencijų ataskaita. Daugiau galite skaityti čia.