Geresnės eksploatacinės savybės iš pagrindų

Wipingandcleaning.tif

Geresnės eksploatacinės savybės iš pagrindų

Bandant tobulinti gamybos procesus ne visuomet paprasta įdiegti ilgalaikes eksploatacines iniciatyvas. Kai sprendimus priima vadovybė, jie dažnai stokoja svarbių detalių, tokių kaip techninė priežiūra ir valymas. Dauguma vadovų žino, kad jie turėtų pradėti diegti pokyčius vertindami iš darbuotojo pozicijos, tačiau tyrimai rodo, kad praktikoje tai nėra daroma. Tai reiškia, kad veiksmingumo priemonės, tokios kaip „Lean“, gali tapti greičiau vadybos filosofija nei gamybos tikrove.
 
Darbo jėgos įtraukimas yra pirmasis žingsnis nustatant, kur geriausia taikyti pokyčius. Nors techninė priežiūra ir valymas gali pasirodyti antraeiliai dalykai, jie užima didelę dalį visų darbų dirbtuvėse. Patobulinimai šioje srityje turi didelį poveikį bendram darbo našumui.
 
 
„Į problemų nustatymo ir jų priežasčių suradimo procesą turime įtraukti visus, nes kitaip bus neįmanoma pasiekti tvarių pokyčių ir pagerėjimo.“
- Knutas Sandbakkenas, „SINTEF“ (Norvegija) gamybos plėtros vyresnysis patarėjas

Problema – kaip padaryti, kad pakeitimai prigytų praktikoje

Užuot įgyvendinusios ilgalaikes iniciatyvas daugelis bendrovių taiko greitas pataisas, kad pasiektų trumpalaikius gamybos tikslus, kliaudamosi bendrąja praktika, kuri neatsižvelgia į darbo jėgos poreikius. Trokšdamos įgyvendinti greitą rezultatą duodančius pokyčius bendrovės kartais skubina naujas darbo našumo programas, prieš tai nepasirūpinusios, kad darbuotojai – įskaitant vadovus – būtų parengti dirbi naujoviškai. 
 
Per didelio skaičiaus organizacijoje neįtvirtintų naujų gamybos procesų įdiegimas vienu metu gali sukelti tai, ką „McKinsey1“ vadina „iniciatyvos nuovargiu“. Dėl šio nuovargio veiksmingumo nauda greitai išblėsta ir netgi sukelia darbo jėgos nepasitikėjimą.

Sprendimas – pradėti nuo ten, kur vyksta veiksmas

Problemą galima išspręsti vadovams pradedant nuo prašymo darbuotojams nurodyti, su kokiais pagrindiniais iššūkiais jie susiduria kasdieniame darbe. Tuo tikslu gali tekti praleisti kažkiek laiko su jais dirbtuvėse, stebėti ir klausinėti, kaip ir kodėl jie atlieka užduotis tam tikru būdu. Jeigu žmonės įtraukiami į problemų nustatymo ir sprendimų priėmimo procesą, jie bus labiau linkę palaikyti naujus procesus. Kai suvoksite darbo jėgos poreikius, galėsite nustatyti reikalingų pokyčių, pvz., geresnio organizavimo arba geresnių valymo produktų, prioritetus. Galiausiai, palengvinkite savo darbuotojų darbą tinkamose vietose išdėstydami tinkamus produktus ir priemones. 
 
„Daugelis organizacijų daugiausia energijos skiria metodams ir priemonėms, o atskiro darbuotojo potencialas daugeliu atvejų nėra iki galo išnaudojamas.“ - Dagas Lotsanderis, „Lean“ ekspertas (Švedija)


Valymo modelis „5S“

Modelis „5S“ – tai dinamiška metodika, skirta veiksmingumo iniciatyvoms valdyti. „Tork“ siūlo taikyti „5S“ ne kaip bendrąjį šabloną, o kaip modelį, skirtą nustatyti, kur reikėtų sutelkti pastangas norint pokyčių jūsų organizacijoje – pradedant nuo darbuotojų įtraukimo, sudarant reikiamų pokyčių prioritetus ir supaprastinant šluostymą ir valymą. Kad padėtų jums tai pasiekti, „Tork“ sukūrė valymo modelį „5S“, o mūsų produktai padės kiekviename žingsnyje. Štai kaip:   
 
//įterpti „Tork“ modelio „5S“ atvaizdą//
 
 
1. Surūšiuoti
Laikas viską surūšiuoti. Kiekvienoje gamyboje yra daugybė įvairiausių valymo užduočių. Pirmas žingsnis – pasirinkti, kokie sprendimai geriausiai tinka konkretiems jūsų poreikiams. Kad turėtumėte gausybę variantų, „Tork“ siūlo platų šluostymo ir valymo produktų asortimentą. Aukštos kokybės „Tork“ produktus galima naudoti įvairioms užduotims, todėl įmanoma keletą skirtingų produktų pakeisti vienu.
 
2. Tvarkingai išdėstyti
Šiuo žingsniu pagerinamas darbo, sandėliavimo ir prieigos veiksmingumas. Jums nustačius, kokie „Tork“ produktai tinka jūsų poreikiams, galime padėti išdėstyti tinkamus dozatorius, sieninius ir pastatomuosius stovus įmanomai geriausiose vietose. Taip lengviau tinkamus produktus išdėstyti tinkamose vietose. 
 
3. Spindesys
Štai kur pamatysite rezultatus. Nuvalytos dirbtuvių grindys ir švarios mašinos leidžia lengviau pastebėti problemas ir išvengti neplanuotų prastovų. „Tork“ „exelCLEAN®“ šluostėmis galima pagerinti ne tik valymo kokybę, bet taip pat ir bendrą eksploataciją. Pavyzdžiui, darbuotojai gali atlikti užduotį iki 35 % greičiau ir naudodami iki 31 % mažiau pastangų, palyginti su skudurais ir nuomojamomis priemonėmis.
 
4. Standartizuoti
Naudodami „Tork exelCLEAN®“ kaskart pasieksite tų pačių patikimų rezultatų. Atitinkama „Tork“ produktų kokybė taip pat reiškia, kad darbuotojams nebereikia gaišti laiko tarp skudurų ieškant „tinkamo“. 
 
5. Saugoti 
Šis paskutinis žingsnis yra lemiamas. Gerai viską apsvarstėte ir įdėjote daug pastangų, o dabar reikia pasirūpinti išsaugoti savo patobulinimus ilgam laikui. Toliau įtraukiant jūsų darbuotojus ir pateikiant tinkamus produktus tinkamose vietose, „Tork“ produktai gali padėti išlaikyti pokyčius, pvz., pagerintą mašinų švarą, ir toliau tobulinti techninės priežiūros ir valymo praktiką kiekvienu modelio „5S“ žingsniu.

Rezultatas Tikras pokytis, prasidedantis nuo pačios apačios
Kalbant apie nuolatinį tobulėjimą svarbi kiekviena sekundė, nesvarbu, kaip ji sutaupoma. „Tork“ valomosios šluostės su „exelCLEAN®“ gali padėti jums surasti to papildomo laiko ir pinigų netikėtose vietose. 
 
„Tork“ valymo modelis „5S“ gali padėti jums iš tiesų pradėti nuo pagrindų, suteikdamas jūsų darbo jėgai lengvai naudojamų, universalių šluostymo ir valymo produktų. Pradėdami nuo darbuotojo pozicijos, galite sudaryti galimybes žmonėms dirbti išmaniau, taip pakeldami jų nuotaiką ir darbo našumą. Taip pailgės naudingai praleistas laikas, tiesiogiai virstantis sutaupytais pinigais. 
 
Norite sužinoti daugiau? 
Štai kontrolinis sąrašas, skirtas pradėti taikyti „5S“ //vidaus nuoroda//. Modelis „5S“ – tai sistema, kuria galima naudotis, norint nustatyti tobulintinus dalykus kiekviename žingsnyje – pradedant nuo jūsų operatoriaus darbo būdo.
 
Kreipkitės į „Tork“ prekybos atstovą ir leiskite mums padėti jums pagerinti naudojamus techninės priežiūros ir valymo sprendimus.
 
 
 
–––––––––––––––
Šaltiniai
1. „McKinsey“, „From Lean to lasting - making improvements stick“, 2008.

Spausdinti Atsisiųsti