Duotas startas ir lenktynės prasideda

„Royal Randwick“ lenktynės – tai Sidnėjuje, Australijoje, vykstančios pasaulinio lygio žirgų lenktynės, į kurias kiekvieną šios šventės dieną suplūsta iki 52 000 žmonių. Šią minią sudaro įvairiausio plauko žmonės: nuo laimėti trokštančio lažybininko iki pasižmonėti nusiteikusio žiūrovo, nuo madų besivaikančio asmens iki ištisų šeimų, bet jie visi atvyksta norėdami patirti tą pirmos klasės lenktynių jaudulį ir virpulį, kurį kelia link vos už kelių metrų esančios finišo linijos lekiančių kanopų dundesys.

Minia pradeda rinktis lenktynių dieną 11 val. ryto ir akimirksniu renginio vieta prisipildo linksmo klegėjimo, visur skamba juokas ir mirga spalvinga apranga.
 
2013 m. lenktynių kompleksas buvo rekonstruotas už 150 milijonų dolerių, tad dabar „Royal Randwick“ yra pasaulinio lygio žiūrovų, maitinimo įstaigų ir pramogų centras, skirtas lenktynėms ir kitiems renginiams. Čia yra 1 000 sėdimų vietų šokių salė, puikus kokteilių baras ir restoranas, 18 žiūrovų sektorių, šeši VIP sektoriai, o ką jau kalbėti apie bendros paskirties administravimo punktus, maitinimo įstaigas, pasirengusias priimti didžiulę nekantraujančių žmonių minią, kuriuos sieja vienas dalykas – aistra žirgų lenktynėms.
 
Per kiekvieną tokį renginį reikia pamaitinti 52 000 alkanų burnų, tad visos 17 šiame komplekse įsikūrusių virtuvių nuolat dirba visu pajėgumu, o „Randwick“ virtuvių darbuotojams svarbu turėti funkcionalius produktus. Skirtingai nei kitose sporto renginių vietose, kuriose paklausa tai išauga, tai sumažėja, „Royal Randwick“ lažybininkus būtina nuolat aprūpinti maistu ir gėrimais visą lenktynių dieną. Nereikia nė sakyti, kad virtuvės jaučia didžiulį ir nuolatinį spaudimą, nes tūkstančiai lažybininkų čia ateina pusryčių, pietų ir vakarienės. Panaši situacija ir aptarnavimo zonose, efektyvumas yra svarbiausias dalykas siekiant užtikrinti, kad į lenktynes atvykę žmonės maistą gautų greičiausiu ir efektyviausiu būdu ir kad jie nepraleistų svarbių lenktynių.
 
Tą patį galima pasakyti ir apie 40 lenktynių komplekso higieninių patalpų, kurios turi atlaikyti tūkstančių aistringų lažybininkų antplūdį visą dieną. Higieninės patalpos ne tik turi išlikti tvarkingos ir funkcionuoti, bet ir visą laiką turi būti aprūpintos tualetiniu popieriumi, popieriniais rankšluosčiais ir muilu, kad jų nepritrūktų tūkstančiams lenktynių žiūrovų, jos taip pat turi gražiai atrodyti ir derėti su architektūriniu viso komplekso stiliumi.
 
Tad apibendrinant galima teigti, kad darbo sąlygos lenktynių komplekse „Royal Randwick“ įprastą lenktynių dieną yra tikras iššūkis ir didelis darbuotojų nuopelnas, jog per visą šventę lenktynių žiūrovai nepritrūksta maisto ir gali lankytis higieninėse patalpose.

Viskas puikiai veikia, ypač „Tork Elevation“ tualetinio popieriaus sistema, kuri yra milžiniškos talpos, todėl ją reikia rečiau užpildyti, nes rečiau baigiasi popierius.

Chris Wilson

Australijos „Turf“ klubo projektų vadovas